Makyaj

İş Kadınları İçin 5 Dakikalık Makyaj Önerileri

Araştırmalara göre çalışan kadınların ayna karşısında hazırlanma süreleri yaklaşık olarak 50 dakika olarak belirlenmiştir. Günün erken saatlerinde uyanıp iş hayatının koşuşturmasına başlamadan önce kahvaltı, giyim ve makyaj gibi bir çok hazırlık yapılıyor. Özellikle giyim ve makyaja ayrılan zamanı minimuma indirerek boş zamanları daha fazla arttırmak mümkün. Ayna karşısında geçirilen zamanı yarıdan daha aza indirmek için küçük tüyoları uygulamak yeterli olacaktır. Özellikle iş kadınları için 5 dakikalık makyaj önerileri ile güne bir sıfır önde başlamak çok kolay.

En Basit Makyaj Şekilleri

Yoğun bir iş gününe başlamadan önce yapılan hazırlıklar aşamasında en çok vakit harcanan tabii ki de makyaj oluyor. Her sabah daha canlı ve ışıl ışıl görünmek göründüğünden daha kolay olabilir. Özellikle iş kadınları için en kısa ve başarılı makyajın aşamaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Güne cilt temizlenerek başlanmalıdır.
  • Kullanılan kapatıcıların bir ton açık olması daha canlı bir görünüm sağlayacaktır ve gün içindeki kararma göz önüne alındığında daha dayanıklı hale gelecektir.
  • Daha uzun süreli ve dayanıklı makyajlar için mutlaka pudra kullanılmalı fakat aşırıya kaçılmamalıdır.
  • Allık ve bronzer gibi renk ve aydınlık veren ürünler kullanılırken çok dikkat edilmelidir. Her ikisi de mümkün olduğu kadar az kullanılmalıdır.
  • Ruj kullanımına da dikkat edilmelidir. Makyaj tonlarına göre ruj rengi tercih edilmelidir.

Aslında bu ve bunlar gibi aşırıya kaçmayan çok basit ve kolay yöntemler ile gün boyu canlı ve göz alıcı bir cilde sahip olmak mümkün olacaktır.

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aslında iş kadınları için yeni bir güne başlarken makyaj yapmak mümkün olduğu kadar az zamanda yapılabilir. Fakat kısa süreli ve az malzeme ile yapılan makyajlarda dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır.

Özellikle yapılan makyajın kendini göstermesi ve daha uzun süre kalıcılığını koruması için temiz bir cilde yapılması gerekiyor. Her ne kadar az malzeme kullanarak yapılmış olursa olsun eğer cilt temizlenmiyor ise bu durum zamanlar cildin bozulmasına ve yapılan makyajın veriminin azalmasına neden olacaktır.

Bundan dolayı cilt temizliği makyaj için en önemli etkenlerin başında gelir. Akşam uyumadan önce yapılan cilt temizlikleri olumsuzluklarının önüne geçmek için bire bir çözümler arasındadır. Aynı zamanda makyaja başlamadan önce makyaj bazları ve nemlendiriciler kullanmak cildin kurumasını ve fondöten ile direk temasını kesmesi açısından oldukça önemlidir. Yapılan makyajın günlük hayatın hızından ve yoğunluğundan etkilenmemesi için kullanılan ürünlerin cilt tipine göre olması da çok önemlidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

Kapalı