Genel

Saç Bakım Toniği Nedir?

Saçların bakımlı, ışıltılı olmasını sağlayan saç bakım toniği nedir? kimler kullanmalıdır gibi sorular günümüzde çok fazla sorulmaktadır. Bu sorular genelde saçlarını seven ve görünümüne özen gösteren kadın yada erkek her insanın yanıt aradığı sorulardır. Saç tonikleri saçların kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayan ve saçların kırılmasını önleyen saç bakım ürünüdür diyebiliriz. Saç bakım toniği her ne kadar saçlara kolay şekil vermek amacıyla kullanılsa da aynı zamanda saça nem kazandırarak yıpranmasını önler.

Saç Bakım Toniği Saça Nasıl Fayda Gösterir?

Saçlarınıza düzenli olarak saç bakım toniği uygulamanız saçlarınızı parlak ve sağlıklı gösterecektir. Sadece dışarıdan parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak değil aynı zamanda da saçlarınızı beslemiş ve kırılmalarını önlemiş olacaksınız. Saçlara uygulanan tonikler saçların yıpranmasını önler ve saç telinde oluşan incelmelerin önüne geçer. Dolayısıyla saç tipinize uygun bir saç toniği kullanmak faydanıza olacaktır. Saç bakım toniği saçlarınızın kolay şekil almasını sağlarken, içerisinde bulunan yağlardan dolayı saçlarınıza bakım yapar.

Saç Toniği Saçlara Nasıl Uygulanır?

Her kadın sağlıklı ve karşıdan bakıldığında parlak ve hacimli saçları olsun ister. Fakat saçlarımız kullanılan saç ürünlerinden yada birtakım kimyasal işlemlerden dolayı var olan nemini kaybeder. Dolayısıyla nemini kaybetmiş saç hacmini kaybeder ve şekil alması zorlaşır. Bu nedenle saç tipinize uygun olan bir saç toniğini kullanmanız gerekecektir.

Saç toniği saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli saçlarınıza parmak uçlarınıza saç derisine masaj yaparak uygulanır. Böylelikle saç derinizde kan dolaşımı hızlanacak ve saç köklerinizin oksijen alması sağlanacaktır.

Doğal Saç Toniği Nasıl Yapılır?

Saç toniği her insanın kullanması gereken saçlara nem kazandıran bir saç bakım ürünüdür. Doğal yollarla da saç bakım toniği yapılabilir. Doğal saç toniği şu malzemelerle yapılabilir:

  • Yarım litre içme suyu
  • Yarım litre elma sirkesi
  • 25 gr at kuyruğu otu
  • 30 gr ısırgan otu yaprağı

Bu karışımı 3 saat boyunca beklettikten sonra süzün ve cam bir şişenin içinde saklayabilirsiniz. Düzenli aralıklarla saçlarınıza uygulayabilirsiniz. 20 dakika saçlarınızda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

Kapalı