Makyaj

Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Suya dayanıklı makyaj nasıl yapılır? Deniz ve havuz sezonları ile birlikte kadınların en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir. Suya dayanıklı makyaj yapmak için suya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir.

Suya Dayanıklı Makyaj Yapmak

Terlemeye, dokunmaya, yemeğe, içmeye, deniz ve havuz suyuna dayanıklı bir makyaj yapmanın püf noktaları şunlardır;

  • Öncelikle cilt temizliği ile başlanmalıdır. Tonikler, nemlendiriciler her zamanki gibi kullanılmalıdır.
  • Temizlikten sonra makyaj bazı kullanılmalıdır. Pek çok markanın bazı mevcuttur. Cilt tipine en uygun makyaj bazı alıp, kullanılmalıdır.
  • Yaz günlerinde özelikle kapatıcı ve fondötenler, muhakkak güneş korumalı ürünler olsun, En az 15 SPF + olan ürünler cilt için olmazsa olmazlardandır dikkat edilmelidir. Ciltte fazla kapatıcılığa gerek yoksa renkli nemlendiriciler de kullanılabilir.
  • Sabitleyici pudra, kullanılabilir. İnce yapısıyla fazla makyaj yapılmış hissi uyandırmaz.
  • Son olarak da makyajı sabitlemek için, makyaj sabitleyici sprey kullanılabilir.

Kullanılacak bütün malzemelerin suya dayanıklı, cilt tipine uygun ürünlerden seçilmelidir.

Suya Dayanıklı Fondöten

Cilt kusurlarını kapatmak için, suya dayanıklı bir fondöten tercih edilmelidir. Ciltteki sivilce izlerini, renk eşitsizliklerini ve kapatmak istediğiniz, diğer her şeyi gizleyecek, cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle suya dayanıklı olan markaların ürünleri tercih edilebilir. Fondötenin temasa, bulaşmaya ve suya dayanıklı olması gerekir. Yüze ağırlık yapmayacak, deniz ve havuz kenarında da cildinin doğal görünmesini sağlayacak özelikte fondöten kullanılmalıdır.

Ruj Seçimi

Ruj sürmeden olmaz diyenlerdenseniz, denize ve havuza girince suya dayanıklı, gitmeyecek rujları tercih etmelisiniz. Yemeye, içmeye, denize ve havuza girmeye dayanıklı olan ve dudaktan çıkmayan likit mat rujlar, tercih edilebilir.

Göz Makyajı

Göze yapılacak makyaj, oldukça önemlidir. En çok dikkat çeken yer gözler olduğu için iyi seçimler yapmak gerekir. Cilde hiçbir şey sürülmesede gözleri belirginleştirmek, güzel bir göz makyajı yapmak, gayet hoş görünmenize olanak sağlayacaktır. Bu nedenle suya dayanıklı eyeliner veya göz kalemi kullanmak gerekir. Böylece hem çekici bir göz makyajı yapmış olacaksın hem de denize veya havuza girdiğinizde akmamış olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

Kapalı